Kątowniki nierdzewne – zastosowanie

więcej o kątownikach nierdzewnych na metal-e.pl/pl/c/KATOWNIKI-NIERDZEWNE-HUTNICZE/13

Kątowniki to jedne z najistotniejszych produktów metalurgicznych. Znajdują wiele zastosowań – są używane na placach budów, w czasie prac konserwatorskich lub w piwnicach miłośników prac ręcznych. By jednak spełniły konkretne oczekiwania, muszą być solidne oraz dość lekkie. Te cechy powodują, iż konstrukcja wykonana z kątowników nie przewróci się i bez problemu zniesie rozmaite wibracje. Jak zatem rozpoznać, czy konkretny kątownik okaże się właściwy? W jakich miejscach możemy je spotkać?

Wytrzymałe kątowniki nierdzewne

Najbardziej cenionym surowcem do produkcji kątowników jest stal nierdzewna. Dlaczego warto wybrać akurat kątowniki nierdzewne? Przede wszystkim z uwagi na solidność charakteryzującą ten materiał – posłużą więcej od części wykonanych z pozostałych stopów. Dzieje się z tego powodu, iż nie rdzewieją, zatem także po latach mają identyczne parametry. Kątowniki nierdzewne charakteryzują się również małą rozszerzalnością pod wpływem temperatury, co podnosi bezpieczeństwo ich eksploatacji podczas skwarów i chłodów.

Zastosowania kątowników nierdzewnych

Kątowniki nierdzewne są bardzo użyteczne. Wykorzystuje się je na budowach, gdzie stanowią kluczową część drzwi lub barierek. Kształtowniki oraz kątowniki nierdzewne są również używane do wyrobu konstrukcji elewacyjnych. Oprócz tego z uwagi na to, iż są solidne, stosuje się je przy wznoszeniu scen oraz masztów, a także szkieletów hal namiotowych. Odpowiednie kątowniki możemy także wykorzystać do montażu półek – przeznaczone do tego modele często posiadają interesujące ozdobniki.

Adres firmy:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]