Internetowe wyszukiwarki nieruchomości w Katowicach

Sektor nieruchomości w Katowicach podobnie jak w innych miastach rozwija się bardzo szybko. Od pozostałych regionów Górny Śląsk wyróżnia jednak fakt, iż stosunkowo mało popularne okazują się mieszkania od dewelopera – ludzie z tego miasta znacznie chętniej wybierają mieszkania z rynku wtórnego. Ze względu na to, iż w metropolii katowickiej zamieszkuje mnóstwo osób, powinniśmy przejrzeć starannie tamtejszy sektor nieruchomości. W Katowicach funkcjonuje kilkadziesiąt biur pośredników, zaś zebrane dzięki nim dane okazują się istotnym źródłem informacji o preferencjach ludzi tego obszaru.

Nieruchomości w Katowicach – które są najchętniej wybierane?

Ze względu na dużą liczbę mieszkańców, najchętniej kupowane nieruchomości w Katowicach to oczywiście lokale w blokach – szczególnie te z rynku wtórnego. Kiedy chodzi o lokale użytkowe, największym zainteresowaniem cieszą się te znajdujące się w centrum miasta oraz dzielnicach z dużą populacją. Koszty zakupu jednego metra zwykłego lokalu z drugiej ręki oscylują w okolicach 3500 zł, zaś nowego – około 5.

Nieruchomości w Katowicach – gdzie ich szukać?

Do niedawna osoby zamierzające sprzedać czy kupić nieruchomości w Katowicach wybierały głównie na usługi wyspecjalizowanych biur. Dziś zwykle korzystają z internetu, gdzie działają strony, na których mogą umieścić anonse dotyczące nieruchomości w Katowicach. Ich zaletą jest tak duża liczba ofert, jak i funkcjonalność – odpowiednie dla nas ogłoszenia znajdziemy z ich użyciem bez żadnych trudności.