Elewacyjne płytki klinkierowe

Płytki elewacyjne to prosty sposób na odmianę wizerunku danego domu. Są wszak niezwykle tanie, a ich założenie nie wymaga zmian konstrukcyjnych – nic więc dziwnego, że od niedawna to właśnie one są najpopularniejszym surowcem wykorzystywanym przy remontach. Jakie jednak płytki elewacyjne spotkamy na rynku? Jakie modele w danym przypadku będą najkorzystniejszym rozwiązaniem?

Płytki elewacyjne zastąpią cegły

To doskonałe zastępstwo dla cegły licowej – nie tylko są od niej dużo tańsze, ale też łatwiejsze w montażu. Dobre cegłopodobne płytki elewacyjne są naprawdę wytrzymałe – doskonale znoszą upływ czasu oraz nie zagrażają im grzyby lub woda.

Płytki elewacyjne wykonane z kamienia

Są trochę kosztowniejsze od płytek cegłopodobnych, jednak wytrzymują więcej czasu i okazują się wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Płytki elewacyjne wyprodukowane ze skały doskonale sprawdzają się w obiektach wzniesionych w nowoczesnym stylu.

Zalety płytek elewacyjnych

Położenie płytek elewacyjnych nie stanowi żadnego problemu – z tego powodu lokatorzy budynków jednorodzinnych często wybierają je w czasie remontów. Inną dobrą stroną takiego materiału są niskie ceny – dzięki nim zmiana wyglądu elewacji będzie znacznie mniej kosztowna, niż w przypadku innych metod.

Płytki elewacyjne – jak dużo zapłacimy?

Ceny płytek elewacyjnych są zróżnicowane i zależą zwłaszcza od surowca, z którego są wykonane. Metr kwadratowy płytek ceramicznych to wydatek w granicach dwudziestu PLN, ale modele wyprodukowane z kamienia potrafią kosztować aż 100 złotych.