Dźwigary – czy można je wynająć?

Zobacz, gdzie nabyć dźwigar

Szalunki to konstrukcje niezbędne na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu ścian wylewanych z kompozytu, a także wykonanie w nich wlotów na okna i drzwi. Szalunki są także niezastąpione przy budowie stropów – wówczas ich kluczowym modułem są dźwigary. Bez ich zastosowania budowa obiektu wielokondygnacyjnego byłaby niemożliwa. Dzięki dźwigarom sufit nie opada natychmiast po wylaniu i może utwardzić się. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Jak można je kupić?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na spore, osiągające kilkadziesiąt ton obciążenia. W związku z tym jego fundamentalnym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość produkcji i rodzaj użytych w tym celu materiałów. Te powinny być starannie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na znaczne obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak sosna, buk, topola i olcha. Niezwykle istotne jest również należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed negatywnym oddziaływaniem wilgoci, klejów i pozostałych ciekłych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – można je wypożyczyć

Firmy, które regularnie parają się budową piętrowych obiektów mają swoje dźwigary. Ich kupno i magazynowanie generuje jednak pewne koszty. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które rzadko przyjmują zamówienia tego typu, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz pozostałych części szalunków.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]