Dlaczego warto wybrać panele podłogowe?

Panele podłogowe są chętnie kupowane przez klientów. Nie powinno to oczywiście dziwić – szczególnie, jeśli przypomnimy sobie ich liczne zalety. Panele podłogowe są wszak niedrogie, natomiast mnogość produkowanych modeli powoduje, iż każdy znajdzie panele pasujące do danego pomieszczenia. Jak dowodzą statystyki sprzedaży, klienci wybierają je częściej niż wykładziny, a ze względu na niewysokie koszty, także od parkietów drewnianych. Przed kupnem konkretnego produktu warto jednak sprawdzić, czy trafi w nasze potrzeby.

Panele podłogowe – oznaczenia

Najistotniejszym cechą paneli podłogowych jest twardość – właśnie od tego zależy, jak długo wytrzymają. Oznacza się ją za pomocą klas ścieralności, które symbolizują ilość ruchów szlifierki, po jakiej panel się zniszczy. Panele podłogowe z klasą ścieralności AC1 lub AC2 powinny być używane tylko w rzadko używanych pomieszczeniach. Do salonu lub przedpokoju należy kupić zaś panele z klasą co najmniej AC3 – pamiętając rzecz jasna, iż najsolidniejsze to te oznaczone AC5.

Jak zamontować panele podłogowe?

Panele podłogowe są bardzo często kupowane też ze względu na łatwość ich położenia. Mimo że ich założenie będzie mniej skomplikowane niż parkietu, powinniśmy pamiętać, że wymagane są w tym celi wysokie kwalifikacje. Aby zyskać gwarancję, iż panele będą odpowiednio ułożone, powinniśmy zlecić to dobrej ekipie – szczególnie, kiedy dotąd nie montowaliśmy podłogi lub nie posiadamy właściwych sprzętów.