Dlaczego warto postawić na budowę domów z bali?

Chcesz sprawdzić, kto oferuje budowę domów z bali? Nie zwlekaj! Koniecznie sprawdź domygoralskie.com/technologie.html

Domy wznoszone w technologii zrębowej, czyli tak zwane domy z bali, cieszą się rosnącą popularnością. Są wznoszone coraz częściej i stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych domów murowanych. Domy z bali buduje się ze zrobionych z drewna bali, które układane są w dość charakterystyczny sposób. To stara metoda budowania domów, którą doceniliśmy znowu.

Budowa domów z bali: główne cechy takich domów?

Powiększająca się nieustannie popularność tak wznoszonych domów nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim domy wznoszone w tego rodzaju technologii prezentują się naprawdę pięknie. Do tego wewnątrz takich domów panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki której mieszka się w nich bardzo dobrze. Drewno to całkowicie naturalny izolator termiczny. To właśnie dlatego domy w technologii zrębowej nie wymagają wykonywania zajmującego mnóstwo czasu i naprawdę drogiego ocieplenia. Są zdecydowanie cieplejsze niż domy budowane w technologii murowanej, które najczęściej generują znaczne straty ciepła. Jeśli tylko domy z bali będą właściwie konserwowane, przetrwają w świetnym stanie całe lata. Koszt ich wykonania naprawdę nie jest za wysoki, co sprawia, że też pod tym względem konkurują one z innymi technologiami. Domy budowane z bali na ogół zobaczyć można na terenach leżących w górach i na Suwalszczyźnie. Nie oznacza to jednak, że nie są obecnie chętnie budowane także w innych regionach Polski. Bale są odpowiednio przygotowywane, w efekcie czego są odporne na wilgoć oraz inne czynniki atmosferyczne. To właśnie z tego powodu domy z bali mogą być wznoszone we wszystkich częściach kraju.

Budowa domów z bali: pomoc profesjonalisty jest konieczna

Decydując się na dom z bali, trzeba pamiętać, aby zarówno przygotowanie projektu, jak i realizację prac budowlanych powierzyć profesjonalistom, którzy specjalizują się w takim rodzaju budownictwa. Tylko wtedy można mieć pewność, że dom zostanie zaprojektowany oraz wybudowany właściwie, a podczas użytkowania nie ujawnią się niepożądane niespodzianki.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]