Daszki na ogrodzenie

Słupki są uznawane za najistotniejsze z elementów ogrodzenia. To od ich właściwości zależy solidność danego ogrodzenia, ponieważ w przypadku awarii któregoś z nich, cały płot może stracić stabilność, a czasem też upaść. Istnieje jednak mnóstwo czynników, które są w stanie zmniejszyć ich stabilność – najbardziej wilgoć, która może wlecieć do ich środka przez nieosłonięty wierzch. Jak temu zaradzić? Rozwiązanie nie jest trudne – należy jedynie stosować daszki ogrodzeniowe.

Z czego wytwarzane są daszki ogrodzeniowe?

Daszki ogrodzeniowe produkuje się najczęściej z surowców, z jakich wykonano sam słupek. Najpopularniejsze ich typy to daszki ceramiczne i cementowe, ale spotyka się również wyroby z tworzyw. Ich kaszty zależne są w szczególności od surowca – za wyroby komponentowe zapłacimy około 10 zł, podczas gdy te zrobione z klinkieru potrafią być nawet trzykrotnie droższe. Niezależnie od tego, wszystkie z nich doskonale spełniają powierzone im zadanie – chronią słupki przed wilgocią, jak również stają się ich piękną dekoracją.

Daszki ogrodzeniowe – w jaki sposób je zakładać?

Daszki ogrodzeniowe są najczęściej mocowane za pomocą wkrętów albo nitów. Chcąc scalić je ze słupkiem, producenci wyposażają je w specjalne otwory – nie musimy więc wiercić ich samemu, co pozwala ustrzec się możliwych zniszczeń. Niektóre daszki ogrodzeniowe powinniśmy również zabezpieczyć farbą – podniesie to ich odporność i korzystnie wpłynie na ich estetykę, co przy ogrodzeniu bywa przecież najistotniejszym aspektem.