Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Potrzebujesz ekologicznych domów drewnianych? Koniecznie odwiedź ten adres

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na terenie naszego kraju domy z cegły kształtem przywodzące na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest surowcem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzone są właśnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na ekosystem. W domach drewnianych nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest stosowana także papa. W konsekwencji domy z drewna w żadnym stopniu nie wpływają na pogorszenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie sielskiego krajobrazu oraz wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje świetne samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach drewnianych panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono też doskonale natlenione. Domy drewniane doskonale nadają się dla alergików, chorych na astmę oraz osób zmagających się z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by wybrać je zamiast domów murowanych.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]