Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Zamów akcesoria szalunkowe na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na każdej budowie. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Kiedy warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, ścienne czy stropowe były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie wiele elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, stożki i korki, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni rozstaw pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, przegubowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako uchwyty pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią również dystanse umożliwiające utrzymanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i są do nabycia w przystępnych cenach.

Adres firmy:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]