Ceramiczna dachówka

Dachówka ceramiczna jest rodzajem pokrycia dachowego znanego i cenionego od wielu lat. Łączy w sobie zarówno walory estetyczne, jak i pragmatyczne. Jest to niezwykle mocny i wytrzymały materiał, co więcej, wspaniale się prezentuje zarówno na budynkach prostych, jak i tych bardziej wyszukanych.

Typy dachówki ceramicznej

Dachówki ceramiczne to najbardziej powszechny materiał służący do pokrywania dachów budynków. Najbardziej znane są w tym przypadku dachówki “zakładkowe”, gdyż ułatwiają one dopasowanie elementów w trakcie układania. Korzystanie z “esówek”, “mnichów-mniszek” lub “karpiówek” jest także świetnym pomysłem. Określa się tak sprofilowane w inny sposób ceramiczne dachówki, cenione m.in. przy renowacji dachów starych budowli i krycia skomplikowanych konstrukcji.

Zalety dachówki ceramicznej

Wymienić można szereg powodów, które sprawiają, że dachówka ceramiczna to najlepszy wybór dla krycia dachu. Jest materiałem bardzo prostym i niezbyt drogim, okazuje się łatwa w montażu i wyjątkowo uniwersalna. Charakteryzuje się znaczną wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Co więcej, izoluje budynek akustycznie, a na skutek ciężaru dach jest mniej wrażliwy na działanie wiatru. Jest to prawie tak samo ważne, jak ogromny wybór form i kolorów, w jakich występuje dachówka.