Całoroczne domy góralskie – dobre strony

Jeśli poszukujesz domów góralskich, koniecznie wejdź na http://domygoralskie.com/realizacje.html

Domy góralskie są atrakcyjne oraz funkcjonalne. Podobne do tradycyjnej architektury Tatr zachwycają spadzistymi, pokrytymi gontem dachami i wykonanymi z drewna ścianami. Dla wielu klientów ważne okazuje się również to, iż standardowe domy góralskie są bezpieczne dla środowiska – drewno jest bowiem surowcem odnawialnym. Nic może więc zaskakiwać, iż wznoszone są nie tylko na Podhalu – spotkać je można niemal w całej Polsce, bo doskonale wyglądają wpisując się w naturalne krajobrazy. Często usłyszeć możemy opinie na temat tego, iż zdają one egzamin wyłącznie cieplejszymi porami roku. Czy jednak okazują się one prawdziwe? Rzecz jasna nie – całoroczne domy góralskie buduje się bowiem coraz częściej.

Charakterystyka całorocznych domów góralskich

Inspirowane tradycyjnymi chatami góralskimi oraz twórczością Stanisława Witkiewicza, całoroczne domy góralskie najczęściej budowane są niemal w całości z drewna. Bale montowane są historycznymi metodami, dzięki czemu wewnątrz budynku jest optymalna temperatura. Często spotyka się również wykonane z kamienia podmurówki, chroniące dom przed wilgocią oraz chłodem przedostającymi się od gruntu. Charakterystyczną cechą całorocznych domów góralskich jest oprócz tego stromy dach pokryty gontem, który chroni je przed uszkodzeniem w razie częstych w tym rejonie opadów śniegu.

Całoroczne domy góralskie – której firmie powierzyć?

Wybierając wzniesienie całorocznego domu góralskiego warto pamiętać, iż już na starcie dobrze współpracować ze sprawdzonymi specjalistami. Słusznie postąpimy stawiając na firmę, w której ramach działają projektanci doświadczeni w projektowaniu domów góralskich oraz cieśle. Ważne będzie również to, by tradycyjna stylistyka łączyła się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi – to w okresie zimowym zagwarantuje mieszkańcom całorocznych domów góralskich komfort w takim samym stopniu, co w pozostałych typach obiektów.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]