budowa domów drewnianych, budowa nowoczesnych domów drewnianych

Budowa domów drewnianych – nowoczesność, funkcjonalność, estetyka

Wiele osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się przekuć w czyn to marzenie. Jeszcze wcale nie tak dawno temu w naszym krajobrazie dominowały domy mające kształt klasycznego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się także niemałymi stratami energii. Dzisiaj wygląda to całkiem inaczej. Niezwykle chętnie decydujemy się na domy wykonane z drewna stanowiące połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak rewelacyjnie połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy wznoszone z drewna to dzisiaj świetny przykład na to, jak doskonale można łączyć klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak nierzadko nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon bądź weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, z chęcią stosują też inne nowatorskie materiały. Tego rodzaju dom może być też energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, polecają dobór właściwych okien i solidne ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się często w w jednej części naszego kraju. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której znajduje się piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –powierz projekt doświadczonemu architektowi

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Dlatego najlepiej jest zlecić to zadanie specjalistom. Nie inaczej jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie wyglądał pięknie, a jednocześnie będzie trwały oraz wygodny w użytkowaniu.

Adres firmy:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]