Bilans cieplny budynku pomoże oszczędzić pieniądze

Ogrzewanie domu powoduje niekiedy spore koszty. Problem jest tym większy, iż w wielu sytuacjach wielkość wspomnianych wydatków moglibyśmy znacząco ograniczyć, a jej powodem okazuje się zazwyczaj nieodpowiednie ustawienie instalacji CO. Szczęśliwie istnieją metody pozwalające na duże ograniczenie wydatków związanych z ogrzaniem domu. Wystarczy wyłącznie dowiedzieć się, jaki jest profil cieplny naszego budynku, a potem właściwie zoptymalizować sieć CO. Jak to zrobić? Świetnym wyjściem będzie z pewnością zlecenie sprawdzenia bilansu cieplnego budynku. Na jakich zasadach jednak się on opiera? Jakimi sposobami jest przeprowadzany? Komu zlecić jego wykonanie?

Zasady sprawdzania bilansu cieplnego budynku

Bilans cieplny budynku to stosunek ubytków ciepła do ilości zapewnianej przez CO oraz promieniowanie słoneczne. Jeżeli jest on ujemny, w pokojach jest zazwyczaj za zimno. Ilość zbyt duża znaczy zaś, że wygoda życia w pomieszczeniach zdecydowanie się obniża, zaś koszty związane z jego ogrzaniem są nieproporcjonalne. Sprawdzając bilans cieplny budynku zwykle również podaje się sposoby, które mają umożliwić zmniejszenie kosztów CO – na przykład uszczelnienie okien lub wymianę instalacji.

Bilans cieplny budynku – której firmie zlecić?

Jak nietrudno się domyślić, sprawdzenie bilansu cieplnego budynku wiąże się z posiadaniem sporych umiejętności i fachowej wiedzy. Aktualnie w obliczaniu bilansu cieplnego budynku stosuje się innowacyjne programy, które funkcjonują w oparciu o odpowiednie algorytmy. Dlatego powinniśmy zlecić je doświadczonej firmie posiadającej odpowiedni sprzęt oraz szerokie umiejętności. Aby ustrzec się przykrych pomyłek, warto zawczasu sprawdzić, co myślą o niej wcześniejsi klienci – ich opinie bez trudu możemy wyszukać m. in. na stronach www tych firm.