Bezproblemowy odbiór mieszkania od developera

To dziś. Nareszcie odbierasz mieszkanie od developera. Jesteś w emocjach – łatwo więc nie pamiętać o dokładnym obejrzeniu całego lokalu. To źle, bo wady, których nie stwierdzisz podczas niego będziesz musiał usunąć na własną rękę. Dobrze pamiętać o tym już w czasie podpisywania umowy i wyznaczyć z góry dzień odbioru mieszkania i sposób, w jaki developer zawiadomi cię, że można już na nie zerknąć. Przeczytaj, co powinieneś wtedy przetestować i kogo rada będzie potrzebna.

Odbiór mieszkania od developera – jak uprościć?

Wyszukanie różnych wad lokalu może okazać się poważnym wyzwaniem dla klientów, którzy nie znają się na budownictwie. Warto oprócz tego nadmienić, że zazwyczaj niezbędny do tego będzie fachowy sprzęt i umiejętności pozwalające na jego stosowane. Dlatego, by uprościć nam odbiór mieszkania od developera dobrze zwrócić się o pomoc specjalisty. W naszym kraju funkcjonuje dziś wiele firm, jakie odpłatnie odpowiednio sprawdzą mieszkanie oraz znajdą możliwe usterki.

Odbiór mieszkania od developera, a możliwe usterki

Kiedy przy odbiorze mieszkania od developera ujawnione zostaną wady, powinieneś dochodzić ich wyeliminowania. Pamiętaj, iż po stwierdzeniu wady musisz zgłosić ją developerowi najdłużej w czasie trzydziestu w formie, którą ustaliliście w umowie. Kiedy zaś mieszkanie jest zgodne z umową, powinniście spisać akt własności. O tym również warto pamiętać zawczasu i w zapisach stwierdzić, kiedy maksymalnie powinno się to odbyć.