Baseny prywatne – odrobina luksusu

Czy warto zbudować prywatny basen? Sprawdźmy zalety posiadania basenów oraz najlepsze metody przyspieszające ich budowę.

Baseny przydomowe – przetrwaj upały

Projektując ogród warto pomyśleć o zagwarantowaniu sobie odrobiny luksusu. Uwarunkowania klimatyczne dominujące nad Wisłą sprawiają, że baseny prywatne nie są u nas tak popularne jak na Zachodzie, jednak z roku na rok można je zauważyć na prywatnych posesjach coraz częściej – z reguły są to obiekty kryte. Posiadanie przydomowego basenu to nie tylko doskonała forma przetrwania w sierpniu, ale także wyborny wypoczynek na świeżym powietrzu. Inwestując w basen odkryty, musimy zatroszczyć się o jego specjalistyczną ochronę – czyli częste usuwanie zanieczyszczeń.

Baseny prywatne – na co zwrócić uwagę

Stawianie basenów przydomowych wcale nie musi być synonimem żmudnej i niewdzięcznej harówki. Decydując się na gotowe niecki basenowe firmy Compass Ceramic Pools możemy ten proces zdecydowanie usprawnić. Ich mocną stroną jest ogromna wytrzymałość – wyprodukowane są one z warstwy elementu szklanego i pokrywy ceramicznej. Są niewrażliwe na detergenty używane do czyszczenia niecek oraz uderzenia mechaniczne. To bardzo wygodne i funkcjonalne baseny, nieprzepuszczające wody przez ścianki. Na rynku występują w różnych odcieniach, dzięki czemu nasze podwórko będzie prezentować się bardzo estetycznie. Wykorzystane materiały sprawiają, że tego rodzaju baseny przydomowe to idealny pomysł nawet na polskiej posesji.