Balustrady ze stali nierdzewnej – idealne dla budynków użyteczności publicznej

Stal jest jednym z najpowszechniejszych materiałów, na co wpływ w głównej mierze mają jej cechy. Właściwa selekcja komponentów stopu powoduje, iż wyprodukowane z niej akcesoria są odporne na utlenianie się, dlatego bez przeszkód mogą być stosowane przy złych warunkach zewnętrznych, a także w styczności z kwasami. W zestawieniu z jej chłodną estetyką czyni to ze stali nierdzewnej świetny surowiec do produkcji detali mebli i wszelkiego typu poręczy i balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – niepodatne na korozję

Balustrady ze stali nierdzewnej zyskały dużą popularność – można dostrzec je zarówno na prywatnych posesjach, jak i obiektach publicznych. Właściwości tego stopu są w szczególności istotne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie rdzewieją one nawet w bardzo zawilgotniałym otoczeniu, tym samym nie wymagają częstej konserwacji i na lata zatrzymują swój piękny wygląd. To ich wygląd sprawia, że doskonale łączą się z nowoczesną architekturą. Znakomicie pasują do ozdobnego betonu, fasad wykonanych z drewna, a nawet przeszkleń.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do minimalistycznych wnętrz

Stal to dobry budulec do tworzenia poręczy do wnętrz nieruchomości – przede wszystkim tych urządzonych na nowoczesną, minimalistyczną modłę. Ci, którzy zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie także prostotę ich pielęgnacji i szybkie mycie bez potrzeby zastosowania profesjonalnych środków. Wytrzymałość na rdzę sprawia ponadto, iż z tego materiału można wykonywać wytrzymałe i gustowne drabinki do basenów bądź poręcze do łazienek oraz saun zaadaptowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej.