Asfalt i inne nowoczesne nawierzchnie drogowe

Asfalt to jeden z materiałów najczęściej stosowanych przez drogowców. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego – posiada mnóstwo atutów, które wyróżniają go wśród innych materiałów. Właściwie wyłożony jest naprawdę równy, co korzystnie wpływa na wygodę jeżdżenia po zbudowanych z niego drogach. Należy powiedzieć także o jego niezawodności – nowoczesny asfalt wytrzyma mrozy, upały, deszcze i duży ruch. Nowoczesne technologie asfaltowe nie sprawiają problemów przy położeniu, a większość z nich nie potrzebuje też podgrzania.

Asfalt specjalnego przeznaczenia

Dzisiejsze masy asfaltowe są zarówno górną warstwą dróg, ale również izolują podkłady od wody i pozostałych niebezpiecznych czynników. Jedną z nich jest asfalt Safegrip, który zabezpiecza niższe poziomy drogi przed zniszczeniem i zapewnia przyczepność we wszystkich sytuacjach. Asfalt ten wykorzystywany jest nie tylko na drogach – zdaje egzamin także na różnego typu wiaduktach, ścieżkach dla rowerów czy spacerowych. Co ważne, możemy używać go także na wzniesieniach, osiągających aż do 45% nachylenia.

Asfalt do szczelin dylatacyjnych

Na wiaduktach czy parkingach trzeba pamiętać o szczelinach dylatacyjnych, które zamortyzują wstrząsy i przez to zapewnią bezpieczeństwo przebywających na nich pasażerów. Żeby jednak zabezpieczyć podkłady drogi, należy stosować na nich odpowiedni asfalt. W grupie takich nawierzchni na uwagę zasługuje na przykład technika Rubi-Joint – doskonale amortyzuje wibracje w poziomie i pionowe.