Złącza kompresyjne – zastosowania

Zamów złącza kompresyjne

Sieci antenowe są złożone z różnych części. Najważniejsze są rzecz jasna kable, z wykorzystaniem których informacje są transmitowane między kolejnymi punktami. Tak samo istotne będą podzespoły takie jak kodery oraz węzły, służące do emitowania i dekodowania sygnału. Stworzenie w stu procentach funkcjonalnego połączenia przewodowego osiągalne będzie dzięki wykorzystaniu właściwych złączy. W instalacjach kablowych stosowane są przede wszystkim złącza kompresyjne. W jakich przypadkach są najczęściej stosowane? Jak są zbudowane? Skąd wzięła się to określenie? Jakimi zaletami muszą cechować się dobre złącza kompresyjne?

Jak zbudowane są złącza kompresyjne?

Złącza kompresyjne najczęściej przybierają kształt walców. W jedną końcówkę wkłada się kabel, natomiast na drugiej znajduje się gwint służący do zamocowania w nadajniku. Złącza kompresyjne wykonane są niemal za każdym razem z metalu, co okazuje się bardzo ważne z uwagi na solidność tego materiału. Ich określenie wywodzi się ze sposobu połączenia z przewodem – by było solidne, złącze zaciska się na kablu. Ta budowa gwarantuje możliwość wielokrotnego odkręcenia złącza bez ryzyka obniżenia czytelności transmisji – z tego względu są stosowane w sieciach internetowych, w systemach kamer czy przez dostawców telewizyjnych.

Czym muszą cechować się złącza kompresyjne?

Złącza kompresyjne, by pozwolić na zrobienie niezawodnej sieci, muszą wykazywać określone zalety. Najistotniejsza jest na pewno wytrzymałość – muszą znieść wielokrotne odkręcanie, a poza tym zabezpieczyć przewód przed wodą, pyłem oraz zerwaniem. Ze względu na fakt, iż przy montażu instalacji robi się niekiedy setki połączeń, złącza kompresyjne powinny pozwalać na szybki montaż z wykorzystaniem dostępnych narzędzi. Należy nadmienić również, że bardzo istotne jest pasmo działania złącza – właśnie od tej cechy zależna jest czytelność sygnałów, które dotrą do końcowego odbiorcy.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]