Sklep z pneumatyką

Choć urządzenia pneumatyczne w wielu dziedzinach są zastępowane przez nowocześniejsze rozwiązania, wciąż istnieją zakłady, do których nadają się naprawdę doskonale. Pneumatyka dostarcza efektywne rozwiązania dla wielu sektorów gospodarki, a maszyny działające na skompresowane powietrze, pomimo tego, że produkowane są w oparciu o proste mechanizmy, są stosowane nawet przez najbardziej innowacyjne firmy. Czemu są tak cenione?

Jakie korzyści osiągniesz wybierając pneumatykę?

W odróżnieniu od urządzeń wymagających prądu lub posiadających silnik spalinowy, eksploatacja urządzeń pneumatycznych nie jest kosztowna. W ich przypadku paliwo nie jest potrzebne, a ich podzespoły mogą być używane o wiele dłużej.

Wszechstronne zastosowania pneumatyki

Pneumatyka znajduje zastosowanie zarówno w ogromnych fabrykach, jak i w rolnictwie. Z jej dobrodziejstw korzysta również szpitalnictwo – stłoczonym powietrzem zasilane są między innymi unity stomatologiczne oraz urządzenia wspomagające oddychanie.

Pneumatyka to bezpieczeństwo

Urządzenia zasilane stłoczonym gazem mogą być używane nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie straszne im są gorąc czy styczność z wodą. Pneumatyka pozwala także zmniejszyć niebezpieczeństwo pożarowe – powietrze nie wiąże się z pozostałymi substancjami i nie pali się.

Pneumatyka jest bezpieczna dla środowiska

Narzędzia na sprężone powietrze nie emitują niebezpiecznych dla przyrody substancji, a użycie kompresorów bezolejowych pozwala znacznie ograniczyć niebezpieczeństwo powstawania nawet najmniejszych zanieczyszczeń – z uwagi na to chętnie korzystają z nich leśnicy.