Zbyt duży poziom zawilgocenia w powietrzu w pomieszczeniu może okazać się poważnym kłopotem. Bywa powodem spadku temperatury i rozwoju grzybów lub innych groźnych mikroorganizmów. To zaś idzie w parze ze złym samopoczuciem osób zatrudnionych i podwyższonym ryzykiem najróżniejszych dolegliwości. Jak temu zapobiec? Trafionym pomysłem okażą się z pewnością osuszacze kondensacyjne. Dlaczego powinniśmy zdecydować się na któryś z nich? Jak są zbudowane?
Osuszacze kondensacyjne – doskonałe do dużych pomieszczeń
Osuszacze kondensacyjne są naprawdę efektywne – w dobrych warunkach mogą usunąć z pomieszczenia aż czterokrotnie więcej wody niż pozostałe urządzenia. Szczególnie dobrze spisują się w halach wielkopowierzchniowych i biurach – do właściwego funkcjonowania potrzebują bowiem wysokiej temperatury. Mogą być stosowane w pomieszczeniach magazynowych, w których wilgotność medium nie przewyższa osiemdziesiąt procent. Niestety nie zawsze sprawdzają się jako osuszacz mobilny – są sporych rozmiarów i ważą niemało.
Osuszacze kondensacyjne – jak są zbudowane?
Funkcjonowanie osuszaczy kondensacyjnych polega na skraplaniu wody zaciągniętej z powietrza. Później wilgoć odprowadzana jest do odpowiedniego pojemnika tudzież kanalizacji, a powietrze jest nieznacznie ocieplone. Dobrze wiedzieć, iż można łatwo zwiększyć wydajność opisywanych urządzeń. Musimy tylko postawić je na środku wnętrza – naprawdę przyspieszy to odprowadzanie wilgoci. Osuszacze kondensacyjne posiadają zwykle higrostat – urządzenie, które wyłączy je, jeżeli wilgotność w magazynie stanie się odpowiednia.