Osuszacze przemysłowe – sklep

Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniach może mieć wiele poważnych skutków. W mieszkaniu możemy bez problemu zmniejszyć ją za pomocą średniej wielkości osuszaczy, ale w halach produkcyjnych i innych dużych obiektach okażą się one za mało efektywne. Problem jest tym poważniejszy, że woda potrafi uszkodzić składowane tam towary, powodując duże straty. Przemysłowe osuszacze powietrza na szczęście pozwolą efektywnie walczyć z wilgocią.

Reguły funkcjonowania przemysłowych osuszaczy powietrza

Zasady funkcjonowania przemysłowych osuszaczy są bardzo podobne do ich domowych wersji. Pobierają one odpowiednią ilość powietrza, a później różnymi sposobami separują je od zawartej w nim wilgoci. Proces skutkuje wydmuchaniem odwilgoconego powietrza z maszyny oraz zatrzymaniem wilgoci w odpowiednim zbiorniku. Przemysłowy osuszacz powietrza może używać zasadę absorpcji, adsorpcji lub zatrzymywać wilgoć używając membrany.

Przemysłowe osuszacze powietrza – przykłady wykorzystania

Najczęstszym przykładem wykorzystania opisywanych urządzeń okazują się rzecz jasna obiekty przemysłowe, w których za ich pomocą zmniejsza się poziom wilgoci oraz zabezpiecza produkty przed zamoknięciem. Osuszacze powietrza przemysłowe używane są również w halach magazynowych – zwłaszcza, jeśli składowane są w nich przedmioty którym szkodzi wilgoć. Są również nierzadko stosowane przez ratowników po klęskach żywiołowych – pozwalają bowiem na szybkie osuszenie uszkodzonych budynków. Przemysłowe osuszacze powietrza stosowane są też na basenach.