Nowoczesny wzmacniacz szerokopasmowy

Wzmacniacz szerokopasmowy to innowacyjne urządzenie wykorzystywane przez operatorów telewizji kablowych. Ich zasadniczą rolą jest wzmocnienie mocy sygnałów kierowanych do poszczególnych telewizorów. W którym miejscu znajduje się wzmacniasz szerokopasmowy i w jaki sposób działa?

Wzmacniacz szerokopasmowy – innowacyjne urządzenie

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych działają zazwyczaj w przedziale 30 Hz – 1 GHz. Doskonale filtrują rozmaite zakłócenia spowodowane najczęściej przez usługi internetowe oraz pozwalają na transmisję kanałem zwrotnym. Z reguły umieszczone są w budynkach, w których znajdują się ostateczni abonenci. Zasilanie modułów odbywa się lokalnie lub zdalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie nastręcza żadnych problemów. Sygnał kierowany do odbiorników jest znakomity, a eksploatacja wzmacniacza przystępna. Urządzenia te wyróżniają się optymalnym poziomem wyjściowym – w granicach 129dBuV. Właściwości mogą być różne, w zależności od wykorzystywanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – szybka regulacja parametru toru RF

Regulacja parametru toru RF nie sprawia problemów. Używa się do tego celu moduły WHX-823 lub wkładki JXP. Do większości modeli zaimplementowano również specjalne zabezpieczenie przed przepięciami pochodzącymi z linii, co powoduje, że są niezwykle funkcjonalne. Innowacyjne modele wyposażono w profesjonalny filtr ingresu. Niski koszt inwestycji sprawia, że moduły te są powszechnie stosowane i gwarantują widzom znakomitą siłę sygnału w warunkach domowych. Ogromnym plusem jest również energooszczędność na poziomie do <6W.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]