Maszyny do belowania odpadów

Wykorzystanie belownic do odpadów

Belownica jest typem ciężkiego urządzenia. Jest stosowana w celu prasowania umieszczonych w niej odpadów i przerabiania ich w bele, które przez swój rozmiar i kształt pozwolą na łatwe ich przechowywanie i transport. Urządzenia te mogą pracować na tworzywach takich jak karton, papier, plastik, pianka, ESP, metal a także tekstylia. Belownice rozróżniamy na wielokomorowe, poziome i pionowe.
Belownice poziome charakteryzują się dużym rozmiarem i nieprzeciętną wydajnością. Są dużymi i niezwykle trwałymi maszynami służącymi do prasowania pokaźnej ilości odpadów, dużo cięższych i większych w porównaniu do tych, z którymi daje radę belownica pionowa.
Belownice pionowe służą do prasowania mniejszych ilości surowców. Przez swoja budowę są idealnym rozwiązaniem dla firm próbujących zaoszczędzić miejsce. Nie sprawiają żadnych problemów w obsłudze.
Belownice wielokomorowe, zgodnie z nazwą, w swojej konstrukcji mają więcej niż jedną komorę, dzięki czemu dają możliwość jednoczesnego prasowania dużej ilości różnego rodzaju materiału.