Masz słaby sygnał antenowy? Użyj wzmacniacza DVB-T

Kup wzmacniacz DVB-T na https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze

Oglądanie TV stało się w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy sączeniu porannej kawy i przy wieczornym posiłku. Programy w TV oglądają nasze pociechy, nastolatki, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W bogatej ofercie programowej każdy wyszuka coś odpowiedniego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak słaby, że odbiór ulubionego kanału jest po prostu nieosiągalny. Doskonałym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się przydatny?

Powinno się pamiętać, że siła sygnału jest tym słabsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego pogarsza się ona na każdym złączu, co znaczy, że najlepszym wyjściem jest zmniejszenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał jest silniejszy, a tym samym odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz przed telewizorem albo też zaraz za anteną. Punkty ich rozmieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się nie tylko w przypadku odbiornika telewizyjnego, ale również radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie produkowane?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego rodzaju. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, budynkowe, masztowe i kanałowe. Wzmacniacz pasmowy jest idealny wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – podbija on przekaz tylko wskazanych kanałów, lecz jednocześnie skutecznie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wówczas, gdy sieć antenowa jest mała. To wykorzystywanie właśnie jego poleca się w domach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę dużych sieciach.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]