Kiedy wykorzystuje się multiswitch kaskadowy

Poszukujesz multiswitcha kaskadowego? Sprawdź telmor.pl

Sieci telekomunikacyjne obecne są prawie we wszystkich obiektach. O tym, czy określona instalacja będzie odpowiednia, decyduje mnóstwo czynników. Powinna oczywiście być bezpieczna i gwarantować wysoką jakość transmitowanych sygnałów, ale równie ważna okazuje się możliwość swobodnego jej skalowania. Wykonanie nowych połączeń nie może być związane z potrzebą przeprowadzenia złożonych prac – w wyniku tego pozostali odbiorcy nie byliby w stanie bowiem przez pewien czas połączyć się z siecią. Na szczęście dostępne są technologie, dzięki którym powiększenie instalacji jest łatwe i nieuciążliwe dla jej użytkowników – chodzi o multiswitche kaskadowe, których użycie od niedawna określone jest prawem.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie sieci. Jest to boks ze znajdującymi się na rantach wtyczkami oraz wyjściami, do jakich podłączane są przewody. Jeżeli konieczne jest poszerzenie instalacji – między innymi wówczas, gdy kolejny abonent zamówił usługę – musimy po prostu umieścić nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może posiadać najróżniejsze ilości złączy dla odbiorców – najprostsze urządzenia tego typu posiadają 8 gniazd, jednak w sprzedaży dostępne są także multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma wyjściami.

Parametry multiswitcha kaskadowego

Jak nietrudno się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najistotniejsza okazuje się rzecz jasna liczba gniazd – dla małych budynków nie musi przekraczać 8, ale w większych obiektach trzeba oczywiście zastosować modele o wyższej liczbie wejść. Niezwykle ważna jest również separacja między gniazdami a złączami – w ogromnym stopniu wpływa bowiem na jakość danych. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację wynoszącą 30 decybeli. Jest to ważne przede wszystkim w sieciach kablowych niektórych operatorów cyfrowych.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]