Kabel RG11 – zastosowania

Chcesz kupić kabel RG11? Sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

Instalacje telekomunikacyjne, jak wiadomo, potrzebują oczywiście użycia odpowiednich kabli. Najistotniejszymi ich częściami są przewody światłowodowe, ale tylko z ich użyciem wykonanie sprawnej sieci okazałoby się niemożliwe. Do transmisji sygnałów o małej mocy wykorzystywane są wszak kable koncentryczne, z których wspomnieć powinniśmy między innymi kable RG11, RG6 oraz wiele innych. Kable RG11 oraz pozostałe rodzaje potrzebują również właściwych złączy – będą to na przykład TNC, F, czy SMA. Jak zatem skonstruowany jest kabel RG11 i pozostałe? W których sytuacjach zazwyczaj są stosowane? Jakie muszą posiadać cechy?

Z czego zbudowany jest kabel RG11?

Najistotniejsze części kabla RG11 to przewody – najczęściej wykonane są z miedzi, jednak niektóre kable mają rdzeń stalowy lub aluminium. Przewód otoczony jest izolacją wewnętrzną, która zbudowana jest z tworzywa sztucznego, a jej wielkość rzutuje na przewodzenie całego kabla. Drugim materiałem przewodzącym jest ekran, który robiony jest zazwyczaj z miedzi, mniej często natomiast z aluminium. Częściami zabezpieczającymi kabel RG11 przed wilgocią, pyłem czy przerwaniem jest z kolei izolacja na zewnątrz – wyprodukowana ze starannie dobranych materiałów sztucznych.

Kabel RG11 – parametry

Najważniejszy wyróżnik kabla RG11 to cechująca go przewodność – powinna wynosić 75 omów. Inne kable koncentryczne posiadają przewodność wynoszącą pięćdziesiąt omów – między innymi te z oznaczeniem RG214. Przy doborze kabla RG11 warto zwrócić uwagę na warstwę zewnętrzną, bo ta musi być wystarczająco gruba (w przypadku kabli wystawianych na niebezpieczne czynniki może mieć nawet 1 cm) oraz zrobiona z odpornego na wilgoć materiału – na przykład polichlorku winylu (jedynie wówczas zagwarantuje ochronę środkowym elementom). Czytelność transmitowanych sygnałów zależna jest zaś od tłumienności oplotu – ta musi równać się przynajmniej 20 db.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]