Jak działa wzmacniacz kanałowy

Zobacz, gdzie kupić wzmacniacz kanałowy, wejdź na https://www.telmor.pl/Produkty/Wzmacniacze-przedwzmacniacze/Wzmacniacze-wielozakresowe/WWK-951-wielozakresowy-wzmacniacz-kanalowy

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie, dzięki któremu możemy odbierać telewizję naziemną. Jak możemy się domyślić z nazwy najważniejszą funkcją jaką spełnia jest potęgowanie i wyrównywanie sygnału. Zobaczmy jak działa wzmacniacz kanałowy i jakie posiada funkcje.

Wzmacniacz kanałowy – urządzenie do odbioru sygnału telewizji naziemnej

Na rynku znajdziemy mnóstwo mechanizmów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji cyfrowej. Są one dedykowane zarówno do tradycyjnych instalacji, jak i do tych nietypowych. Zakładane są w rejonach, na których sygnał jest niesamowicie słaby. Działają np. w miejscowościach górskich, garażach podziemnych, jak również w niektórych budynkach. Innowacyjne wzmacniacze kanałowe wzmacniacze kanałowe pozwalają też na zdalną transmisję sygnałów TV. Ich pokrywa sprawia, że mogą być zlokalizowane na maszcie antenowym – nie straszny im śnieg i deszcz.

Wzmacniacz kanałowy – diody LED

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy ma cztery odrębne wejścia – takich jak VHF lub w technologii SAW. Urządzenia mogą być wyposażone w technologię niwelującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu mobilnego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada też trzy-cztery specjalistyczne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.20-k.69. Sprzedawane na rynku wzmacniacze kanałowe są kompatybilne na przykład z antenami DIGIT. Wzmacniacze kanałowe posiadają zewnętrzne zasilacze oraz kontrolki sygnalizacyjne.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]