Jak działa nadajnik optyczny?

Zobacz, gdzie nabyć nadajnik optyczny

Ze względu na fakt, że prawie wszyscy używamy instalacji kablowych, muszą one obecnie być bardzo niezawodne. Nie może więc dziwić, że elementy wykorzystywane przez firmy telekomunikacyjne są najwyższej klasy – tylko tak osiągalne będzie wykonanie absolutnie bezawaryjnej sieci. Najważniejszymi częściami są oczywiście kable, ale – jak łatwo stwierdzić – bez pozostałych części prawidłowe funkcjonowanie sieci nie jest osiągalne. Innymi ważnymi elementami sieci telekomunikacyjnej są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki światła przekazywane następnie za pomocą światłowodów.

Zastosowanie nadajników optycznych

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej sieci optycznej. Jest on kolejnym podzespołem infrastruktury po nadawcy informacji oraz koderze. Zakodowane dane są tak transmitowane światłowodami, zaś następnie transformowane przez dekoder, aby trafić do ostatecznego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która charakteryzuje się niskim zniekształceniem danych oraz niezawodnością – dlatego niemal całkowicie wyparł już pozostałe rozwiązania.

Niezawodne nadajniki optyczne

Aby sieć była wydajna i niezawodna, do jej wykonania trzeba wykorzystać tylko elementy wysokiej jakości. Nadajnik optyczny z uwagi na ważną rolę powinien funkcjonować w każdych warunkach – z tego względu o tym, od kogo go zamówić należy pamiętać jeszcze na etapie planowania instalacji. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym montażem sieci rekomenduje się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze lepszym wyjściem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, bowiem ci sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w razie problemów w czasie montażu – są w stanie zagwarantować rzetelną pomoc klientom z całego kraju.

Adres firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]