Bezpieczna firma – rozwiązania kontroli dostępu

Duża liczba przedsiębiorstw decyduje się na wprowadzenie innowacyjnych narzędzi kontrolujących dostęp do budynków. Ich głównym zadaniem jest wyeliminowanie zagrożeń oraz ochrona tajnych danych. Jak działają rozwiązania KD i gdzie najczęściej się je stosuje?

Rozwiązania KD – rejestrowanie godzin pracy

Prężny rozwój współczesnej technologii sprawia, że biurowce i instytucje potrafią o wiele sprawniej kontrolować kto wchodzi na teren budynku. Jeszcze jakiś czas temu obiektów strzegli tylko pracownicy firm ochroniarskich, ale obecnie coraz częściej używane są narzędzia naszpikowane nowoczesną technologią, które pozwalają także na rejestrowanie czasu pracy oraz kontrolowanie zleceń. Innowacyjne systemy składają się z rozmaitych działów, takich jak np. komunikacja, pracownicy czy grupy. Praca z programem jest intuicyjna, treści demonstrowane są w sposób jasny, a definiowanie struktury pracowników nie zajmuje dużo czasu.

Rozwiązania KD – ochrona strategicznych pomieszczeń

Urządzenia KD pozwalają szybko kontrolować stopień uprawnień poszczególnych pracowników oraz przyznawać im dostęp. Chcesz mieć pewność, że informatyk dostanie się do serwerowni? A może wolisz sprawdzać, kto jest aktualnie na szkoleniu lub przerwie? Dostawca rozwiązań KD zapewnia dostęp do wszystkich danych, a nawet zdecydowanie więcej – na przykład podgląd zdarzeń, eksport listy pracowników do formatu PDF i przygotowywanie własnych szablonów. Bardzo interesującym narzędziem jest również moduł fotorejestracji, który wyklucza ryzyko podbijania karty za współpracownika. Urządzenia KD stosowane są w korporacjach, przedsiębiorstwach zatrudniających wielu pracowników, organach publicznych, jak również wielu innych obiektach, w których kontrola dostępu stanowi bardzo istotny aspekt.