Skład książek

więcej o składaniu książek na www.pracowniaregister.pl

Dawniej zajmował się tym zecer, obecnie odbywa się w środowisku cyfrowym. Skład książek nie jest już zajęciem tak czasochłonnym, jednak nadal wymaga dużej dokładności, wiedzy dotyczącej rozmaitych reguł i szerokich zdolności. O co w nim konkretnie chodzi? Jakim osobom zlecić takie zlecenia?

Skład książek, a narzędzia

W sieci znajdziemy wiele aplikacji pozwalających na fachowy skład książek lub broszur. Szczególną popularnością szczyci się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta wielu specjalistów DTP. Nieco rzadziej stosowany okazuje się zaś QuarkXPress. Wspomniane programy to rozwiązania płatne, ale stworzona została również bezpłatna alternatywa – Scribus.

Na jakich aspektach koncentruje się skład książek?

Skład książek powinien sprawić, że tekst będzie jak najbardziej przejrzysty – źle złożony tekst szybko zniechęci odbiorcę, przez co ten nie zapozna się z nim do końca. Istotne okazują się również aspekty estetyczne – książka powinna dobrze wyglądać. Niezwykle ważne jest oprócz tego to, w jaki sposób treść sąsiaduje z pozostałymi elementami stronicy – zdjęciami i dekoracjami.

Wykorzystanie składu książek

Po tego rodzaju usługi zwykle sięgają wydawcy prasy lub innych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to nieduże przedsiębiorstwa i nie posiadają własnych specjalistów. Znaczenie składu książek rośnie też ze względu na zainteresowanie self-publishingiem.

Jakim fachowcom powierzyć skład książek?

Dobrym rozwiązaniem okaże się zlecenie podobnych prac agencji reklamowej – tego rodzaju firmy używają sprawdzonych aplikacji, dzięki czemu otrzymujemy gwarancję, że ostateczny rezultat całkowicie nas zadowoli.

Adres firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]