Komu jest potrzebny raport danych pozafinansowych

Chcesz dowiedzieć się, kto wykonuje raport danych pozafinansowych? Koniecznie kliknij tutaj

Raporty danych pozafinansowych bywają coraz częściej tworzone przez różne przedsiębiorstwa. Na ich opracowanie najchętniej stawiają wiodące korporacje – państwowe koncerny lub międzynarodowe firmy, ale docenia się je również w trochę pomniejszych spółkach. Najpopularniejszym typem raportu danych pozafinansowych okazuje się CSR, czyli raport odpowiedzialności socjalnej. Z danych, jakie w nim znajdziemy można dowiedzieć się m. in. jak rozkładają się proporcje kobiet i mężczyzn na najważniejszych stanowiskach kierowniczych, jak ważna jest dla firmy troska o ekologię i w jakie kampanie społeczne się angażuje. Czemu zatem opłaca się opracować raport danych pozafinansowych? O czym pamiętać podczas jego publikacji, aby przyniósł oczekiwane rezultaty?

Raport danych pozafinansowych – plusy

Na raport danych pozafinansowych dobrze zdecydować się w szczególności z uwagi na postrzeganie przedsiębiorstwa. Wydając raport CSR kreujemy wizerunek marki zaangażowanej, co ma wpływ zarówno na wzrost liczby kontrahentów, jak i brak kłopotów z otrzymaniem ewentualnych kredytów. Raport danych pozafinansowych również pozwala na zbudowanie więzi z lokalnymi społecznościami oraz samorządami, a to będzie niezwykle ważne dla każdej marki – zarówno niewielkich przedsiębiorstw, jak i międzynarodowych holdingów.

Forma raportu danych pozafinansowych

Stworzenie raportu danych pozafinansowych przyniesie oczekiwane rezultaty tylko wówczas, kiedy jego wyniki opublikujemy w przystępnej wizualnie formule. Dlatego po przygotowaniu informacji, dobrze zlecić przygotowanie publikacji raportu sprawdzonej agencji graficznej. Dzięki temu ewentualni klienci łatwo znajdą najistotniejsze informacje, a to w ogromnej mierze rzutuje na ich opinie o marce. Pamiętajmy także, iż raport danych pozafinansowych jest częścią strategii kształtowania wizerunku marki – powinien zatem nawiązywać do wydawanych przez nią pozycji reklamowych.

Adres firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]