Druk plakatów – jak promować się tą metodą?

Mimo dostępności rozmaitych form reklamy interaktywnej, zwykłe metody wciąż okazują się naprawdę efektywne. Szczególnie jeśli chodzi o wydarzenia takie jak koncerty, ponieważ plakaty mogą przyciągnąć mnóstwo gości. To dlatego druk plakatów wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem, a żadna impreza nie może poradzić sobie bez promocji na ulicach. O jakich rzeczach zatem wiedzieć planując kampanię wykorzystującą postery? Jak je tworzyć? Komu zlecić ich druk? Gdzie je dystrybuować?

Tworzenie oraz druk plakatów

Zanim zlecimy któremuś specjaliście druk plakatów, powinniśmy oczywiście odpowiednio je zaprojektować. Plakat powinien przyciągać wzrok potencjalnego gościa imprezy, zatem jego stworzenie warto powierzyć doświadczonemu plastykowi. Nie zapominajmy poza tym, iż uczestnik imprezy nie będzie długo na niego zerkał – muszą zatem znaleźć się na nim wszystkie potrzebne dane, natomiast jego forma powinna być minimalistyczna. Już po zaprojektowaniu należy zwrócić się do przedsiębiorstwa oferującego druk plakatów. Nie kierujmy się jedynie kosztami – zwróćmy też uwagę na jakość farby i wykorzystywanych arkuszy papieru.

Druk plakatów oraz rozwieszanie

Dla sukcesu kampanii promocyjnej istotny będzie nie tylko wydruk plakatów w dobrej drukarni offsetowej, ale też ich prawidłowe rozmieszczenie na ulicach. Powinniśmy stawiać na te ulice, na których przebywa więcej przechodniów – szybciej zauważą wówczas nasz plakat. Unikajmy poza tym słupów, na których zakazano umieszczania ogłoszeń – zostaną prędko zdjęte, więc mało osób poinformujemy o organizowanej imprezie. Pamiętajmy również o karach pieniężnych, które związane są ze złamaniem regulaminu.