Druk banerów – jak one powstają?

Banery są stawiane wśród najsolidniejszych technik promocji zewnętrznej. Zwykłe postery nie sprawdzają się w kontakcie z opadami – papier, z którego zostały zrobione, prędko bowiem mięknie, zaś tusz się rozmazuje. Banery reklamowe tych minusów nie mają, gdyż do ich zrobienia służą wytrzymałe na wilgoć materiały, między innymi PCV. Nic zatem dziwnego, iż są one chętnie wykorzystywane przez najróżniejsze marki – tak te międzynarodowe, jak i funkcjonujące wyłącznie na szczeblu lokalnym. Jak więc wygląda druk banerów promocyjnych? Komu go zlecić?

Druk banerów – techniki

Wytrzymałość banerów reklamowych okazuje się w dużej mierze skutkiem zastosowania odpowiednich technik druku. Często wykorzystywany bywa druk solwentowy, bo jego zaletą jest wytrzymałość na działanie warunków pogodowych. Wytrzymałość na wpływ promieni słonecznych gwarantuje także technologia utwardzania tuszu z wykorzystaniem promieni ultrafioletowych. Duże znaczenie ma także materiał, na którym będzie nadrukowany wzór – bezwzględnie musi być odporny na wodę oraz pęknięcia. Dlatego wykorzystywane są między innymi różne gatunki polichlorku winylu i specjalne siatki.

Druk banerów – jaka drukarnia?

Jak łatwo się domyślić, druk banerów wiąże się z koniecznością użycia właściwych surowców i specjalistycznego wyposażenia. Powinniśmy więc zlecić go doświadczonej firmie – jedynie tak zyskamy pewność, iż nasze banery będą przygotowane starannie oraz nie uszkodzą się w trudnych warunkach. W firmach świadczących druk banerów nierzadko możemy także zamówić ich projektowanie.