Czy warto wydawać gazetę firmową?

Masz kłopot z sporządzeniem gazety firmowej? Zleć to specjaliście

Działania marketingowe to istotny aspekt działalności firmy – dzięki nim można zbudować image marki wśród klientów, a to przy umiejętnym planowaniu na pewno przyniesie efekty w postaci zwiększonych dochodów. Warto przy tym wiedzieć, iż przedsiębiorstwa mające więcej niż jeden oddział powinni również zatroszczyć o to, co są myślą o niej zatrudnieni. Najskuteczniejszą metodą komunikacji z załogą od dawna są gazety firmowe. Powinniśmy więc napisać na ich temat parę słów. Czemu są tak chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa? Co zazwyczaj jest zawarte w takich wydawnictwach? I – co na pewno będzie najważniejsze – jakiej firmie zlecić przygotowanie gazety firmowej?

Gazeta firmowa – o czym czytać?

Zadaniem gazety firmowej jest pokazanie pracownikom zalet przedsiębiorstwa, w którym działają. Dlatego dużo miejsca redaktorzy poświęcają osiągnięciom przedsiębiorstwa i pracowników. Gazeta firmowa musi także dostarczać informacji na temat działań firmy – zwłaszcza, jeżeli pracownicy różnych oddziałów się nie znają. Przeglądając gazetę firmową, pracownicy powinni również dowiedzieć się o planach rozwoju firmy. Tematyka gazet firmowych, jak łatwo się domyślić, może być różna w zależności od specyfiki przedsiębiorstwa, ilości pracowników oraz od przeciętnego wieku załogi.

Jak przygotować atrakcyjną gazetę firmową?

Efektywność wizerunkowa gazety firmowej w dużej mierze zależna jest od tego, jak ona wygląda. Dlatego istotne jest zarówno to, kto opracuje artykuły zawarte na jej łamach, lecz również to, komu powierzymy jej skład. Osiągniecie oczekiwanych efektów marketingowych na pewno ułatwi gazeta firmowa złożona przez profesjonalną agencję graficzną. Stawiając na to wyjście nie tylko sprawimy, że odbiorcy szybciej znajdują interesujące ich wiadomości, ale także gazeta będzie prezentować się atrakcyjniej, dzięki czemu przeczyta ją większa ilość czytelników.

Adres firmy:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]