Narty we Włoszech – Livigno idealne do wymagających

Ostatnimi czasy narciarstwo zaczęło cieszyć się bardzo dużą popularnością wśród Polaków . Jazdę na nartach uwielbiają zarówno osoby dorosłe, jak i młodzież. Obecnie mnóstwo osób decyduje się na wyjazd na narty poza granice Polski. Wśród popularnych przez fanów jazdy na nartach kurortów wymienić należy położone we Włoszech Livigno.

Narty we Włoszech – czy Livingo słusznie jest najlepszym miejscem na urlopu?

Italia to pełne uroku oraz naprawdę urozmaicone państwo, które ma wiele do zaoferowania turystom. Livigno leży w Lombardii, czyli jednym z piękniejszych włoskich regionów. Ośrodek narciarski usytuowany jest na wysokości 1809 metrów ponad poziomem morza, a miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać tam z przeszło trzydziestu wyciągów narciarskich. Szlaki odznaczają się różnym poziomem trudności, co umożliwia każdemu miłośnikowi narciarstwa na wybranie stoku idealnie pasującego do posiadanych umiejętności i zdolności. Bardzo dużymi zaletami Livigno są mocno nasłonecznione stoki i występujące często opady świeżego śniegu. W konsekwencji pokrywa śnieżna zalega na trasach przez przeszło dziewięć miesięcy w ciągu roku. Plusem ośrodka narciarskiego w Livigno jest też niezwykle urozmaicona – a przy tym naprawdę zadbana – infrastruktura narciarska, co istotnie wpływa na komfort narciarzy.

Narty we Włoszech – co Livigno ma do zaoferowania zagorzałym narciarzom?

Ci, którzy lubią spędzać czas jeżdżąc na nartach mogą postawić na wykupienie skipassu. Jest to karnet gwarantujący zniżki pozwalający na kilkakrotne użytkowanie wyciągów narciarskich. Poza tym, rezydenci niektórych ośrodków mogą otrzymać dodatkowy rabat, co znacznie obniża koszt wypoczynku. Urlop połączony z jazdą na nartach na stokach narciarskich w Livigno to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują perfekcyjnie przyszykowanych stoków, świetnej infrastruktury, tras o dużym zróżnicowaniu i dużej ilości śniegu. Z całą pewnością urlop spędzony we włoskim Livigno będzie naprawdę udany i dostarczy wspaniałych wrażeń.