Free ski. Płać mniej za wyjazdy na narty

Urlop na nartach z pewnością nie będzie zaliczony do małych wydatków w roku. Z uwagi na to, że mała część z nas mieszka blisko stoków, na których możemy zjeżdżać na nartach, w koszty należy włączyć ceny dotarcia w góry, a także zakwaterowanie, które przecież w obleganych przez narciarzy kurtach na pewno okażą się wysokie. Dużym kosztem są również karnety na kolejne stoki czy wykupienie skipassa dającego możliwość zjeżdżania na wielu trasach w okolicy. Dobrze jednak wiedzieć, że planując wyjazd w miesiącach poza środkiem sezonu opisane koszty można bardzo zmniejszyć. W jaki sposób? Wykupując ofertę w stylu free ski.

Czym jest free ski?

Free ski to pakiety, które, jak już napisaliśmy, pojawiają się poza szczytem zimy – a zatem w pierwszych i ostatnich tygodniach. Czemu będą tak korzystnym rozwiązaniem? Z uwagi na to, iż nabywający takie pakiety turyści płacą tylko za wynajęcie domku i dojazd na miejsce – skypass dający prawo do korzystania z miejscowych tras będzie natomiast bezpłatny. W zależności od typu oferty, jesteśmy w stanie tym sposobem zminimalizować koszty związane z wyjazdem od 10 do nawet 50% procent, co dla turystów bez dużego budżetu będzie przecież dużym atutem.

Gdzie można wykupić oferty free ski?

Mimo że pakiety w stylu free ski dostępne są w różnych krajach (nawet w polskich górach), zazwyczaj zamawiane bywają przez narciarzy wypoczywających w Alpach. Wśród regionów, w których pakietów free ski sprzedawanych jest najwięcej jest Val di Fassa, gdzie narciarze mogą zjeżdżać na jednym z 9 obszarów. Oprócz tego free ski możemy wykupić w Val di Fiemme, które znane jest ze wspaniałych krajobrazów i różnorodności tras zjazdowych. Trzecim często pojawiającym się w ofertach free ski miejscem jest Val di Sole. Narciarze mogą liczyć tu na tak fascynujące krajobrazy i fenomenalne stoki, jak i często występujące wody termalne.