Dobrze jeździsz na nartach i kochasz góry? Wyjedź na skitury!

Szukasz szczegółowych informacji o skiturach? Świetnie trafiłeś! Skieruj się tutaj.

Większa część osób wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam zwykle jedynie po to, by oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Ale nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy poradzą sobie z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz wziąć udział w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – przeznaczone tylko dla obeznanych w górach osób

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego relaksu w drewnianym, góralskim domku i przelotnego zjazdu z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na przeżywanie ich uroków w trakcie dość intensywnych, a zarazem niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak przeznaczona tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą także jak używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie dużo trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów oraz nart.

Gdzie wybierają się miłośnicy skitur?

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami entuzjastów turystyki narciarskiej są niewątpliwie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie bez problemu poradzą sobie nawet skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. Turyści z Polski nie nie muszą jednak ograniczać się jedynie do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można zwiedzić łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują doskonałe warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na szczyt Jabal Toubkal leżący na wysokości ponad 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś wyprawa okaże się adekwatna do zdobytego przez nie doświadczenia, mogą szukać w tym zakresie pomocy instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]