Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Wycieczka w Alpy - na tej stronie znajdziesz pełną ofertę.

Sympatycy gór, którzy poznali już z każdej strony wszelkie trasy w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Karpatach, częstokroć zaczynają szukać kolejnych wrażeń i wertują propozycje eskapad w inne europejskie łańcuchy górskie. Licznych z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Najważniejsze wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią kilka europejskich krajów, między innymi Słowenię, Włochy, Szwajcarię oraz – rzecz jasna – Francję, gdzie leży najwyższy szczyt w Europie, a więc Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zachwycające szczyty, o zdobyciu których marzą wspinacze z całego globu, to np. Liskamm – 4527 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. i Täschhorn – 4491 m n.p.m. , a także inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo lub Eiger. Wyróżnia się niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy łączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora

Jakie wyprawy w Alpy oferują polscy organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest sporo intrygujących ofert przeznaczonych dla miłośników gór o przeróżnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak posiadają wystarczającą wydolność fizyczną i nabyli już należyte umiejętności narciarskie, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, którym zależy zwłaszcza na części szkoleniowej, zalecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Największą zaletą tych wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, najczęściej 7-osobowych zgrupowaniach, co sprawia, iż każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę szkoleniowców.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami oraz przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie zachwycającym doświadczeniem, niosącym satysfakcję z przezwyciężania naszych ograniczeń, ale także rozpalającym apetyt na więcej.

Adres firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]