Szkoła tenisa dla dzieci

więcej »

Aktywność fizyczna jest potrzebna oraz pożądana w każdej formie, jednak nie wszystkie dzieci lubią sport. W jaki sposób zmobilizować je do ruchu? Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych sposobów, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą uczestniczyć w zajęciach. Tenisista-amator będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, efektywną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – jak rozpocząć?

Gdy już zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie gry w tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta ma ogromny wpływ na proces nauki. Tenis to niezwykle trudna technicznie gra, warto dobrze przygotować się do zajęć. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji należy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, bo uniemożliwi to pełne wykorzystanie profitów jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie wymiary powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Tak samo ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o właściwym naciągu rakiety, który także wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie wiemy, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o poradę do sprzedawcy, który skutecznie doradzi w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są również treści zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dziecka, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, która charakteryzuje się tym, że zawodowcy rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci uczą się szybko, a więc na pierwsze lekcje mogą uczęszczać już 4-latki. Dylematem, który często pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się samodzielnie lub w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to świetna możliwość do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Ponadto tenis w grupie gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz zdrową rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnych lekcji dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy wolą uczyć się samodzielnie, biorąc pod uwagę własne umiejętności. Doświadczony trener rozwinie technikę gry waszej pociechy i pokaże jak wygląda profesjonalny tenis.

Adres firmy:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]