Paintball

Jeśli sprawia Ci przyjemność kreatywne spędzanie czasu, pragniesz przeżyć emocjonujące doświadczenie to paintball jest stworzony dla Ciebie! Paintball zalicza się do gier zespołowych i polega na symulowanej walce, w której stosuje się bezpieczną broń jaką jest marker. Podczas gry, strzelamy z pistoletu kulkami wypełnionymi farbą. Celem gry jest ugodzenie przeciwnika, w związku z tym każdy gracz który zostanie trafiony przez kulkę, zostaje wykluczony z gry. Jest to w pełni nieszkodliwy sport, pozwalający zawodnikom na uwolnienie dużych ilości adrenaliny poprawia również pracę w zespole.

Kiedy powstał paintball?

Za początki paintballu uznaje się lata 50-te XX w. W tym czasie służby leśne w Stanach Zjednoczonych wykorzystywały sprzęt tego rodzaju do oznaczania drzew z większego dystansu. Ta sama technika była używana do znakowania bydła. Dopiero w roku 1981 narodziła się idea organizacji bezkrwawej rozgrywki, na potrzeby której wykorzystano pistolety służące do wyżej wspomnianych celów. Pierwotnie sport ten nazywał się „Survival” lecz niedługo potem przyjęła się ostateczna, obecna po dziś dzień charakterystyczna nazwa Paintball.

Rodzaje gry w paintball

Można wyróżnić wiele rodzajów gry: generalnie zwycięzcą zostaje drużyna, która osiągnie cel wyznaczony na bazie przyjętego scenariusza. Zazwyczaj jest to zdobycie flagi przeciwnika, wykluczenie pozostałych zawodników, osiągnięcie wskazanego punktu w ustalonym czasie itp. Rozgrywki mają miejsce w zamkniętym pomieszczeniu lub w plenerze. Wśród rodzajów paintballu wyróżnia się najczęściej: speedball i woodsball.