Organizacja lekcji biologii na żywo

Jeżeli dla Twojego dziecka lekcje w szkole są nudne i przewidywalne, a interesuje się biologią, zajrzyj do oferty lekcji przyrody przeprowadzanych na żywo. Bez względu na wiek, każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek i gimnazjów, jak i dorośli miłośnicy natury.

Lekcja biologii na żywo – nauka przez bezpośrednie obcowanie z naturą

Dla każdego doświadczonego pedagoga nauka poprzez praktykę jest nieodłącznym elementem efektywnego kształcenia. Spontaniczność takich zajęć powoduje, że przekazywane tą metodą wiadomości na dłużej pozostają w pamięci. Szczególnie jest to istotne gdy mamy do czynienia z przedmiotami przyrodniczymi. Lekcje przyrody na żywo w większym stopniu pobudzają zmysły. Uczestnicy poprzez dotyk, węch mogą poznawać otaczającą rzeczywistość. Takich doznań dzieci nie mogą doświadczyć na zwykłych szkolnych zajęciach. Empiryczne doznania aktywują większą część mózgu, pozostawiając długotrwałe ślady. Może to skłaniać do późniejszych refleksji. A oto właśnie chodzi w prawdziwym owocnym kształceniu, by nie opanowywać jedynie gotowych stwierdzeń , ale starać się zrozumieć przebieg procesów, ich przyczyn i skutków.

Czynny udział podczas lekcji przyrody na żywo, jest ich głównym walorem. Dają sposobność wzajemnej współpracy, jak i wyrażania własnych sądów. Ćwiczenia tego typu, dają możliwość rozwoju prawdziwym pasjonatom, którzy będą mieć wpływ na rozwój nauki.