Grillowanie, czyli co można przyrządzić na grillu

Spotkania przy grillu to obecnie naprawdę popularna metoda na spędzanie wolnych chwil w towarzystwie znajomych lub rodziny. Na imprezach przy grillu na ogół ograniczamy się do grillowania kiełbaski, okazjonalnie również karkówki. Tymczasem na grillu przyrządzimy o wiele więcej smacznych potraw!

Grillowanie – akcesoria i dodatki

Nie da się rzecz jasna grillować bez grilla. W sprzedaży mamy bardzo duży wybór tego typu urządzeń. W zależności od ilości funduszy, które możemy poświęcić na grilla, możemy zakupić grille węglowe, elektryczne bądź gazowe. Najbardziej popularne są węglowe. Ich plusem jest przede wszystkim atrakcyjna cena. Do tego, by przygotowywać na nich apetyczne dania, nie jest nam potrzebny ani dostęp do prądu ani butla z gazem. Jednak niezależnie od tego, na który typ grilla się zdecydujemy, niezbędne nam będą też dodatkowe akcesoria: najróżniejszej wielkości szczypce, kosze , w których grillować można ryby oraz wykonane z aluminium tacki. Wytrzymałość tego urządzenia wydłuża jego odpowiednia konserwacja, dlatego wystrzegać się należy na koniec grillowania zalewania rusztu wodą. Nie wolno zapominać również, że zawsze po użyciu trzeba grill starannie wyszorować.

Grillowanie – co możemy przyrządzić na grillu?

Gdy brak nam pomysłów na potrawy z rusztu, możemy szukać wsparcia w Internecie. Znaleźć można w nim mnóstwo portali całkowicie poświęconych przyrządzaniu potraw na grillu. Znaleźć można na nich bardzo dużo przepisów nie tylko na dania mięsne, ale także na pieczone owoce, warzywa oraz ryby. Nie należy zapomnieć, że grillowanie to prawdziwa sztuka – mięso, które chcemy piec na grillu musimy wcześniej odpowiednio przygotować, np. umieszczając je w marynacie. Zdecydowanie najczęściej rozpalamy grill w sezonie letnim. Okazuje się jednak, że spotkania przy grillu możemy organizować niezależnie od pory roku. Jeśli natomiast zamierzamy grillować w czasie deszczu, pamiętajmy o zakupie grilla , który wyposażony jest w pokrywę. Tego typu grill zda egzamin także w czasie wietrznej pogody.