Usługa mass collect – co to jest?

Istotne informacje o tym, co to jest mass collect. Przekonaj się!

Mass collect jest usługą, której głównym aspektem jest identyfikacja masowych płatności. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym i małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest de facto dość prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który staje się zarazem jego identyfikatorem. Takie podejście zdaje egzamin wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, a więc przykładowo w szkołach prywatnych, w firmach telekomunikacyjnych oraz wszystkich branżach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze nadanie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (standardowy przelew, przelew pocztowy lub przelew z karty). Zastosowanie mass collect wiąże się również z szybszym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym wyeliminowaniem możliwych pomyłek nieraz przytrafiających w trakcie tej czynności.

Mass collect również dla podmiotów wystawiających mniej niż sto faktur

Chociaż mass collect nie jest obecnie proponowane w większości banków (mają ją m.in. część banków spółdzielczych i ING Bank Śląski) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, również takiej, która co miesiąc rozlicza mniej niż stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym kontrolowanie na bieżąco spływu należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada również funkcję wysyłania przypomnień o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]