Nie wpadnij w spiralę zadłużenia – kredyt konsolidacyjny bez BIK

Rozważne korzystanie z produktów finansowych (oferowanych zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe) nie jest niebezpieczne. Problemy z ich spłatą i zagrożenie dla naszej płynności finansowej mogą jednak pojawić się, jeśli z pożyczek i kredytów korzystamy w sposób nieodpowiedzialny, lub pożyczając zbyt wysokie kwoty. W takich sytuacjach nie musimy być jednak skazani na popadnięcie w spiralę zadłużenia – możemy skorzystać z rozwiązań stworzonych z myślą o osobach takich jak my. Takim rozwiązaniem jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Na czym polega kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych?

Jak wielu czytelników na pewno zdaje sobie sprawę, kredyt konsolidacyjny polega na tym, że kredytodawca spłaca wszelkie dotychczasowe zobowiązania klienta, który dzięki temu zamiast płacić wiele odrębnych rat, spłaca jedną, zwykle dużo niższą niż łączna wartość poprzednich. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych są więc rozwiązaniem nie tylko wygodniejszym (nie muszą oni pamiętać o przygotowaniu kilku różnych przelewów), ale też bardziej opłacalnym niż osobna spłata poprzednich zobowiązań. Kredyty konsolidacyjne są udzielane zarówno przez firmy pożyczkowe, jak i przez banki, ale warto pamiętać, że firmy pożyczkowe łączą praktycznie wyłącznie kredyty bankowe.

Jak znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyty dla zadłużonych dla nieposiadających zdolności kredytowej są łatwo dostępne. Wbrew pozorom dla klientów może oznaczać to spore trudności, związane z wyborem najkorzystniejszego wariantu. By tego uniknąć, powinniśmy poprosić o pomoc rzetelnego doradcy finansowego. Dzięki znajomości rynku finansowego odszuka on oferty podmiotów, które przyznają finansowanie klientom takim jak my, a w razie potrzeby zasugeruje kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.