Kredyt obrotowy. Kto może z niego skorzystać?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które pragną je rozwijać, powinni inwestować w kupno innowacyjnych maszyn i urządzeń. Tak ogromne wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Działalność rolnicza a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników mają w obecnie aktualnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki generują większe koszty lub zawierają nierentowne dla klienta warunki.
O wsparcie na prowadzenie bieżącej działalności pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzają się do niezbędnego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się wyjątkowo dużym atutem, ale nadal wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale także właściciele firm. Kredyt tego typu można przeznaczyć na dotowanie wydatków związanych z działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji z pewnością może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wybrać kredyt doskonale dostosowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Niespodziewane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy rolnikom snu z powiek, gdyż dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać swoją działalność albo regulować swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze przekazywane są do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.