Kredyt konsolidacyjny sposobem na wyjście ze spirali długów

Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt proponowany przez banki, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy wplątali się w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można spłacić nawet te kredyty, które na skutek najróżniejszych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce wielu rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia więc wyjście z problemów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zaciągniętych kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, samochodowy oraz gotówkowy. Za sprawą konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od oczekiwań klientów, banki oferują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują obecnie nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe, ale często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla klienta zapisami. Starając się o kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy wykwalifikowanego pośrednika, który pomoże wyszukać najdogodniejsze rozwiązanie.