Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej zamawianych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, bo można pożyczyć tak nawet nieduże sumy – w wielu bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również stać się sposobem sfinansowania poważniejszych wydatków, bowiem zwykle jego największa suma to nawet 100 tysięcy złotych, jednak osoby o najwyższych dochodach – między innymi lekarze – mogą pożyczyć nawet pół miliona PLN. Koszty kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od 8 do aż 16 procent. Co oprócz tego należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – czemu się opłaca?

Jak możemy wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, który składamy jest szybko analizowany, dzięki czemu środki otrzymujemy maksymalnie po tygodniu, zaś dzięki niewielkim wymaganiom, mogą ubiegać się o niego nawet klienci z niedużymi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie przyznany wszystkim, gdyż podobnie jak przy innych typach kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na każdy cel – tak na zakup sprzętu RTV, jak i pojazdu czy pokrycie kosztów wymarzonego wyjazdu.

Jak bez ryzyka wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, należy wiedzieć, iż łatwo wówczas o błędy, których efektem okazują się najczęściej ogromne finansowe kłopoty. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przeanalizować, porównując tak odsetki, jak i inne wydatki – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Trafionym pomysłem na pewno okażą się więc usługi profesjonalnego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez poważnych komplikacji.