Kredyt bez historii kredytowej – co trzeba wiedzieć?

Jak wiemy, przed udzieleniem klientowi kredytu, bank dokładnie sprawdza zdolność kredytową wnioskodawcy. Co jednak ukrywa się pod tym pojęciem? Które przesłanki są najważniejsze? Jak nietrudno stwierdzić, najważniejsza jest z pewnością wielkość naszych dochodów. Analizując zdolność kredytową, bank sprawdzi również to, jak często je pozyskujemy i określi ich pochodzenie. Istotny będzie też wiek klienta, liczba mieszkańców w gospodarstwie domowym i to, czy w porę opłacaliśmy wcześniejsze zobowiązania – właśnie to ma zwykle największe znaczenie. Porównując to z wysokością kredytu i ilością rat, bank stwierdza, czy jesteśmy w stanie go bez utrudnień uregulować. Co natomiast, jeżeli kredyt nie zostanie nam przyznany?

Kredyt bez historii kredytowej – dla kogo?

Na największe trudności muszą być gotowi klienci, którzy nie zaciągnęli dotąd żadnego kredytu. Należą do tego grona przede wszystkim studiujący i kredytobiorcy, którzy pracują od kilku lat. Z tym, iż kredyt nie będzie im udzielony, powinni liczyć się także renciści. Odmowa banku nie musi być jednak impulsem ku temu, by postawić na ofertę parabanków. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem okaże się bowiem wzięcie kredytu bankowego, który jest dostępny bez dopełnienia rygorystycznych warunków.

Jak otrzymać kredyt bez historii kredytowej?

Niektóre banki mają warunki mniej restrykcyjne niż pozostałe. Wyszukanie oferty dopasowanej do naszej zdolności może niestety okazać się bardzo problematyczne. Z tego powodu w podobnych sytuacjach dobrze poprosić o pomoc specjalistę. Doradca finansowy pomoże wyszukać najlepszą ofertę oraz podpowie, jak ustrzec się pomyłek. A te, jak nietrudno stwierdzić, mogą mieć poważne konsekwencje, gdyż problemy ze spłatą jednego kredytu zazwyczaj przeszkadzają w otrzymaniu następnych.