Kasy fiskalne – serwis i przegląd

Posiadanie kas fiskalnych to obowiązek wszystkich handlowców. Urządzenia te jednak mogą się psuć – a to w razie korzystania z tylko pojedynczej kasy może spowodować duże straty. Powinniśmy więc w podobnych sytuacjach działać szybko, zlecając serwis kasy fiskalnej kiedy zauważymy pierwsze objawy awarii. Jak dotrzeć do wykonawców takich usług? Ile wydamy podczas naprawy kasy?

Awaria? Potrzebny jest serwis kasy fiskalnej

Ze względu na prawny obowiązek korzystania z kasy fiskalnej, dotarcie do firmy zajmującej się serwisem tego typu urządzeń nie powinno sprawić dużych trudności. Zwykle możemy w takich sytuacjach wynająć osobę, która jest operatorem urządzenia. Jeżeli zaś okazuje się to niewykonalne, powinniśmy skorzystać z sieci – czekają na nas tam anonse tysięcy przedsiębiorstw. Na naprawę kasy nie będzie trzeba długo czekać dostaniemy również kasę zastępczą.

Pamiętaj o przeglądzie kasy fiskalnej

Powinnością każdego posiadającego przedsiębiorstwo jest przegląd kasy fiskalnej. Musi być zlecany co najmniej co 24 miesiące, jednak najrozsądniej postąpimy, wykonując go corocznie. Na przedsiębiorców, którzy nie pamiętali o swoim obowiązku, skarbówka ma prawo nałożyć poważne grzywny, oscylujące wokół wartości dziesięciokrotności płacy minimalnej. Jeśli przegapimy przegląd, możemy o tym poinformować US – tak zwany czynny żal daje wszak szansę ustrzeżenia się wysokiej kary, zamiast której skarbówka nałoży na nas dużo niższy mandat lub odstąpi od nałożenia kary.