Kasa fiskalna

W myśl polskiego prawa, obywatel posiadający działalność handlową tudzież usługową, jest zobowiązany do wystawiania swoim kontrahentom dowodów sprzedaży i posiadania kasy fiskalnej. Szczęśliwie urządzenia tego typu nie są drogie, natomiast różnorodność ich wersji umożliwia wyszukanie kasy zarówno do dużego marketu, jak i dla lekarza. O czym jednak powinniśmy pamiętać przy ich kupnie? Jak wybrać kasę, która okaże się najlepsza?

Kasy fiskalne – jaka okaże się odpowiednia?

Kasy fiskalne dostępne są w najróżniejszych rodzajach. Te najmniej złożone, czyli kasy jednostanowiskowe są rekomendowane dla małych firm lub barów. Wyborem najlepszym dla osób z niewielkim budżetem będą zaś drukarki fiskalne – urządzenia, które tylko drukują dowody kupna we współpracy z właściwym programem zainstalowanym na każdym PC-cie. Kasy wielostanowiskowe będą najodpowiedniejsze w wielkopowierzchniowych sklepach lub sieciach handlowych, zaś kasy przenośne staną się najlepszym wyjściem dla firm transportowych, przedstawicieli handlowych oraz osób trudniących się akwizytorstwem.

Jak wybrać drukarkę do kas fiskalnych?

Pamiętajmy, że kasy fiskalne związane są z pewnymi kosztami eksploatacji współpracujących z nimi akcesoriów. Najwięcej zapłacimy za wykorzystanie drukarki – wydatki w tym przypadku generuje nie tylko zmiana pojedynczych zwojów papieru, ale również samo wystawianie paragonów. Jeżeli zatem spodziewamy się, że nasze usługi wybierze większa liczba osób, dobrym rozwiązaniem okaże się zaopatrzenie się w drukarkę igłową, która jest najtańsza w eksploatacji.